NATÍVNY – PRIRODZENÝ CYKLUS IVF

Počas natívneho IVF cyklu sa nepoužívajú žiadne hormonálne lieky pre stimuláciu vaječníkov. Využíva sa prirodzená ovulácia, ktorá sa presne určí pomocou ultrazvukového vyšetrenia. Cieľom liečby je získať jedno zrelé vajíčko, ktoré sa následne oplodní metódou ICSI.

Vzhľadom k tomu, že pomocou natívneho cyklu dôjde k zisku len jedného vajíčka, je štandardne doporučované párom pre zvýšenie šance získať kvalitné embryo, oplodnenie vajíčka metódou PICSI (vyššia šanca výberu kvalitnej spermie), ICSI (vpich vybranej spermie do cytoplazmy vajíčka) a asistovaný hatching – AH (pre jednoduchšie vycestovanie embrya z obalu).

Táto metóda je vhodná pre ženy, ktoré majú pravidelnú ovuláciu.

MINIMÁLNA STIMULÁCIA

Pri minimálnej stimulácii sa využíva, ako už napovedá názov, veľmi nízke dávky stimulačných liekov. Stimulácia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Cieľom liečby je získať 2 až 5 vajíčok. Ďalší postup čo sa týka embryologických metód je rovnaký ako pri natívnom cykle. Doporučujeme využiť metódy PICSI, ICSI a AH.

V prípade väčšieho počtu získaných vajíčok a vzniku viacerých embryí lze využiť pre výber najlepšieho embrya k prenosu do maternice Kontinuálny monitoring embryí, ktorý môže zvýšiť šancu úspešnej implantácie, tehotenstva a pôrodu zdravého dieťaťa až o 10%.